Wycieczka klasy IB – śladami Józefa Chełmońskiego

10 października uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami p. Aleksandrą Wojciechowską-Gasik i p. Jolantą Rybicką udali się na wycieczkę śladami patrona szkoły – Józefa Chełmońskiego. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu w Radziejowicach, w którym bywali literaci, dziennikarze, m.in.: Juliusz Kossak, Henryk Sienkiewicz, Lucjan Rydel, Jarosław Iwaszkiewicz. Również Chełmoński, mieszkający w pobliskiej Kuklówce, był mile widzianym gościem hrabiostwa Krasińskich. Młodzież zwiedziła muzeum w Radziejowicach, gdzie mogli obejrzeć dzieła Józefa Chełmońskiego i poznać historię ich powstania. Następnie młodzież zapaliła symboliczny znicz na grobie Patrona Szkoły w Żelechowie – wysłuchała przy tym krótkiego wykładu przybliżającego życie i twórczość Józefa Chełmońskiego. Była to pierwsza wycieczka klasowa, okazja do lepszego poznania się a zarazem doskonała lekcja historii.