Wycieczka do Uniejowa dla laureatów i finalistów konkursów i olimpiad ekologicznych

Dnia 7 października 2011 grupa uczniów z naszej szkoły w skład, której wchodzili: Jakub Dałek 3C, Aleksandra Aulich, Jarosław Golis i Anna Śliwińska z klasy 2C pod opieką Pani profesor Urszuli Tworek wzięła udział w wycieczce do Uniejowa. Wycieczka została zorganizowana dla laureatów i finalistów konkursów i olimpiad ekologicznych ze szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów z powiatu łowickiego przez Panią Teresę Wicher i Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Łowiczu. W programie wycieczki znalazło się: zwiedzanie miasta Uniejów, wsi Siedlątków, Tumu i Łęczycy.

W Uniejowie uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość nauki strzelania z łuku oraz zażycia gorących kąpieli termalnych. Po kąpielach grupa zjadła pyszny obiad w pobliskiej restauracji. Kolejnym punktem zwiedzania był maleńki kościółek we wsi Siedlątków, którego parafia liczy tylko 130 osób. Ciekawostka jest położenie kościoła, gdyż znajduje się on poniżej powierzchni lustra wody sztucznego zbiornika Jeziorsko na Warcie. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie kolegiaty w Tumie, na której zostały ślady „działalności” słynnego diabła Boruty.

Całą podróż swoimi opowieściami i legendami o krainie, w której odbyła się wycieczka umilał przewodnik z Łowicza.

Z wycieczki grupa wróciła przed godzina 18.00, bardzo zadowolona i pełna miłych wrażeń. Po podróży wszyscy ruszyli na Stary Rynek aby obejrzeć wydanie Faktów TVN, które tego dnia było nagrywane w naszym mieście. Fakty prowadził Kamil Durczok, a Ani rano przed wycieczką udało się zdobyć jego autograf.