Wycieczka „Śladami Józefa Chełmońskiego”

29 września uczniowie klasy Ie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę śladami patrona szkoły – Józefa Chełmońskiego. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu w Radziejowicach, w którym bywali literaci, dziennikarze, m.in.: Juliusz Kossak, Henryk Sienkiewicz, Lucjan Rydel, Jarosław Iwaszkiewicz. Również Chełmoński, mieszkający w pobliskiej Kuklówce, był mile widzianym gościem hrabiostwa Krasińskich. Kolejnym punktem wycieczki był przyjazd do Kulkówki – dawnego „królestwa” malarza i obejrzenie miejsc związanych z Józefem Chełmońskim (dworek, kamień z płytą ku czci Józefa Chełmońskiego). Na koniec uczestnicy wyjazdu udali się do Żelechowa, gdzie na cmentarzu w 1914 roku spoczęły doczesne szczątki artysty.
Wycieczka okazała się doskonałą lekcją historii i okazją do zwiedzenia ciekawych miejsc dziedzictwa kulturowego.