Wspaniali aktorzy!

W czwartek, 24 maja 2018 roku o godzinie 17.00 w Łowickim Ośrodku Kultury odbył się benefis łowickiego pisarza, poety i lekarza – pana Zbigniewa Kostrzewy.

Spotkanie prowadził pan Jacek Rutkowski – dyrektor Muzeum Guzików i administrator Łowickiego Wehikułu Czasu.

Była to prezentacja najświeższej książki pana Zbigniewa Kostrzewy – Varia, ale także podsumowanie działalności twórczej kilkunastu ostatnich lat.  Pisarz wyróżnił młodzież I LO i zwrócił się z prośbą o przygotowanie montażu słowno – muzycznego, który uświetniłby spotkanie. Wybrał naszych uczniów nieprzypadkowo. Uczniowie klas 1a, 1c, 2c i 2d poświęcili swój prywatny czas i przedstawili wiersze, skecze i piosenki inspirowane działalnością pisarza. Była to prawdziwa intelektualna uczta na wysokim poziomie!

Mentorką grupy była nasza polonistka – pani Beata Bończak. Występ naszych wspaniałych aktorów docenili przybyli na spotkanie goście.