Wojewódzki konkurs fizyczny „Fascynująca Fizyka”

W dniu 17 listopada 2015 r. grupa 2 uczennic i 9 uczniów naszej szkoły brała udział w etapie wojewódzkim (międzyszkolnym) Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.
Naszą szkołę reprezentowali na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej: Weronika Grzegory, Maria Ploch, Piotr Kowalski, Michał Kurczak, Wojciech Kurek, Kacper Płacheta, Dominik Popowski, Dawid Wielemborek z klasy 3a, Szymon Kasiński z klasy 2a, Piotr Czapnik i Dominik Rześny z klasy 2b. Wymienione osoby zostały wyłonione z grupy ponad 20 uczestników zawodów szkolnych w dniu 12 października 2015 r. po rozwiązaniu serii 30 zadań z zakresu fizyki na poziomie maturalnym i uzyskaniu wysokiej wymaganej liczby punktów. Nasi uczniowie znaleźli się w znakomitym towarzystwie najlepszych uczniów z Łodzi, województwa łódzkiego i województw ościennych i w ciągu 2 godzin mieli do rozwiązania 10 złożonych, wieloetapowych zadań z zakresu całej fizyki. Czekamy na wyniki naszych Młodych Fizyków i życzymy im dalszych sukcesów naukowych w tej dziedzinie.