WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA!

Paweł Pieniążek z klasy 3d został zakwalifikowany do eliminacji centralnych XLIII Olimpiady Historycznej!

Zakończył się etap kwalifikacji do centralnego etapu XLIII Olimpiady Historycznej.

Ogólnopolska Olimpiada Historyczna jest renomowaną olimpiadą przedmiotową organizowaną przez Polskie Towarzystwo Historyczne. W zawodach III etapu olimpiady trwających od 7 do 10 kwietnia i składających się z eliminacji pisemnych i ustnych weźmie udział 94 uczniów z całej Polski – wśród nich także Paweł Pieniążek.

Przypomnijmy, iż tytuł laureata i finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej zapewnia uzyskania na egzaminie maturalnym z tego przedmiotu maksymalną liczbę punktów. Daje to ogromną szansę dostania się na wymarzoną wyższą uczelnię. Także rekrutacja na studia osób zwolnionych z egzaminu maturalnego przebiega inaczej – są oni kandydatami uprzywilejowanymi.

Pawłowi gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

Opiekunem naszego ucznia jest pani Joanna Skoneczna-Sałuda