Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich

28 kwietnia 2017 roku uroczyście pożegnaliśmy 113. absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu.

Wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęła się uroczystość na sali gimnastycznej. Głos zabrała Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna, która powitała przybyłych gości, podkreśliła, że spotykamy się po raz ostatni w takim gronie…

Zwracając się do absolwentów Pani Dyrektor odniosła się do ich indywidualności, niepowtarzalnych sukcesów, z których jesteśmy niezwykle dumni. „Z całego serca życzę Wam, by wszystko, co piękne, dobre, właściwe i nieosiągalne, stało się spełnieniem. Dar mocy, który posiada człowiek niech Wam pozwoli kierować swoim życiem tak, abyście byli szczęśliwi, a ludzie wokół Was czuli się dobrze”.

Absolwenci przekazali sztandar szkoły uczniom klas drugich:

absolwentów reprezentowali w poczcie:

Katarzyna Jagoda, Wiktoria Kowalczyk i Daniel Kuśmierek

uczniów klas drugich reprezentowali w poczcie:

Natalia Prucnal, Karolina Dubiel i Sylwester Wójcik

W imieniu absolwentów głos zabrała Katarzyna Jagoda, podziękowała za najcenniejszy dar jakim jest wykształcenie, zaznaczyła, że spotkała w naszym liceum wspaniałych ludzi – nauczycieli. Tegoroczni absolwenci dla każdego pracownika szkoły przygotowali niespodziankę – kubki  z nadrukiem przygotowanym na zajęciach grafiki komputerowej:

W roku szkolnym 2016/2017 nasze liceum ukończyło 113 absolwentów – w tym 11 osiągnęło średnią ocen końcowych 4,75 i więcej – świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem  otrzymali jako pierwsi:

Następnie wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk wychowawców, zgodnie z wieloletnią  tradycją naszej szkoły zostali pożegnali kwiatami przez uczniów klas pierwszych:

KLASA 3A – wychowawca – pani Urszula Tworek

KLASA 3B – wychowawca – pani Monika Kleczyńska

KLASA 3C – wychowawca – pan Sylwester Pawlak

KLASA 3D – wychowawca – pani Alicja Kalińska

Nagrody specjalne fundowane przez Koło Wychowanków naszej szkoły wręczyły: Przedstawicielka Koła Pani Agnieszka Rześna i Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna:

Medal „„GLORIA DILIGENTIAE ET LABORI” dla prymusa szkoły otrzymała  – KATARZYNA IZABELA JAGODA   – średnia – 5,30

Nagroda im. Dr. Jana Wegnera

• dla najlepszego historyka: PAWEŁ PIENIĄŻEK

Nagroda im. Prof. Jana Zbudniewka

• dla najlepszego MATEMATYKA: KATARZYNA IZABELA JAGODA
  • dla najlepszego FIZYKA: PIOTR CZAPNIK

Nagroda im. Eugeniusza Wachowskiego dla najlepszego sportowca:

• wśród dziewcząt: KATARZYNA RZEŚNA
  • wśród chłopców: WOJCIECH CHONDZYŃSKI, JAKUB SZKUP

Nagroda dla najlepszego filozofa: PAWEŁ PIENIĄŻEK

Nagroda dla najlepszego przyrodnika: WIKTORIA KOWALCZYK

KLAUDIA NIEDŹWIEDŹ

Burmistrz Miasta Pan Krzysztof Jan Kaliński ufundował dla absolwentów Katarzyny Jagody, wyróżnionej medalem i Pawła Pieniążka najlepszego historyka specjalne książki:

Nagrody dla absolwentów, którzy uzyskali średnią ocen końcowych 4,50 i więcej fundowane przez Radę Rodziców wręczyły: Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Gajda oraz Pani Dyrektor Elżbieta Skoneczna:

Następnie zostały wręczone nagrody:  za wybitne osiągnięcia sportowe, za aktywną pracę społeczną na rzecz szkoły, za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim oraz za 100% frekwencję w ciągu trzech lat nauki!

Wręczono również podziękowania i SREBRNE SOWY za zaangażowanie i pracę na rzecz Klubu Historycznego im. Armii Krajowej oraz ZŁOTE SOWY i koszulki za reprezentowanie szkoły i sukcesy w etapie wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK:

Rozdane zostały dyplomy, które absolwenci uzyskali w II półroczu roku szkolnego za sukcesy w olimpiadach i konkursach oraz dyplomy za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych:

Pani Dyrektor podziękowała rodzicom absolwentów za ich pracę dla dobra szkoły.

Na zakończenie części oficjalnej życzenia  absolwentom złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego:

Po zakończeniu części oficjalnej przedstawiciele klasy 2b poprowadzili GALĘ WRĘCZENIA CHEŁMOFONÓW:

ŻYCZYMY  MATURZYSTOM:  POŁAMANIA PIÓR I SPEŁNIENIA MARZEŃ!