Uczniowie z klas 2a i 2b w laboratoriach Politechniki Warszawskiej.

W dniu 16 maja 2017 r. 24 uczniów z klasy 2a i 2b wzięło udział w pokazach fizycznych na Politechnice Warszawskiej.

Absolwent Naszego Liceum i jednocześnie pracownik naukowy Wydziału Elektrycznego Politechniki Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński przedstawił serię pokazów w Laboratorium Wysokich Napięć i Laboratorium Zwarciowym.

Zapoznaliśmy się z procesami fizycznymi zachodzącymi podczas wyładowań atmosferycznych, poznaliśmy własności łuku elektrycznego i efekty działania transformatora Tesli oraz prądów o wysokich natężeniach. Pan dr inż. Tadeusz Daszczyński przedstawił nam metody badań urządzeń elektrycznych, w tym silników liniowych i ich zastosowanie. Mieliśmy możliwość zwiedzić Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Wydział Fizyki oraz Wydział Elektryczny wraz z laboratoriami dostępnymi dla studentów i pracowników tej uczelni. Naszym opiekunem był nasz nauczyciel fizyki pan Marek Rybicki.