Uczniowie I LO na podium!

Dnia 19 maja 2012 roku w Łodzi odbywał się wojewódzki etap XX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W zawodach miasto nasze reprezentowała drużyna z I LO w Łowiczu, która w eliminacjach miejskich zajęła pierwsze miejsce.

Uczestnicy rozwiązywali test wiedzowy i musieli się zmierzyć z wieloma trudnymi sytuacjami i umieć na nie zgodnie z zasadami zareagować. Pozorowane scenki to m.in.:

• pomoc nieprzytomnej osobie z raną ciętą brzucha,
  • pomoc człowiekowi, w którego plecach tkwiły odłamki szkła,
  • pomoc osobie z urazem miednicy, która została potrącona przez samochód,
  • pomoc kobiecie będącej w szoku, bo porwano jej dziecko,
  • pomoc poszkodowanemu z rozciętym łukiem brwiowym oraz urazem głowy,
  • pomoc nieprzytomnemu ochroniarzowi z padaczką,
  • pomoc uczestniczce wypadku samochodowego, którą trzeba było wyciągnąć z samochodu i reanimować,
  • pomoc przytomnej kobiecie z szarpaną raną dłoni, którą pogryzł pies,
  • pomoc poparzonemu dłoń chłopakowi, który zranił się w wyniku wybuchu petard.

Po podliczeniu wszystkich  punktów okazało się, że naszej reprezentacji udało się stanąć na podium. Zajęliśmy III miejsce. Uczniowie otrzymali puchar i brązowe medale.

A oto skład drużyny:

Łukasz Wójcik kl. 2b – kapitan

Jarosław Golis  kl. 2c

Mateusz Miziołek kl. 2b

Kinga Pachowska kl. 2c

Śliwińska Anna kl. 2c

Agata Miazek kl. 2c

Ponadto do etapu wojewódzkiego pomógł nam pokonać drogę Mateusz Marzec z kl. 2b, który uczestniczył w eliminacjach miejskich.

Foto: Konrad Ciężki (źródło http://lodz.naszemiasto.pl)