Ubrani w… książkę!!!

Czym się kierujemy przy wyborze książki do czytania? Jedni śledzą nowości wydawnicze, drudzy sięgają po książki polecane przez przyjaciół a jeszcze inni czytają recenzje pisane przez krytyków literackich. Czasem jednak zdarza się tak, że sama okładka zachęca nas do zagłębienia się w lekturę.

Klasa 2a zrealizowała w grudniu projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i… ubrała się w książkę! W czasie jego realizacji uczniowie wymieniali swoje poglądy na temat książek, zachęcali do przeczytania ciekawych tytułów, streszczali fragmenty ostatnio pochłoniętych bestsellerów.

Projekt „Sleeveface – ubierz się w książkę” ma swoje początki w 2006 roku i został upowszechniony przez Johna Rostrona i Carla Morrisa w wersji winylowej, w publikacji o tej samej nazwie. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki lub płyty częścią ciała. W efekcie powstają złudzenia prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z jej książkowym wcieleniem.

Głównym celem projektu była promocja czytelnictwa wśród młodzieży. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu efektów tej sesji fotograficznej zechcecie sięgnąć po książkę, niekoniecznie tę ze zdjęcia. A może zatrzymacie się dłużej przy półce z nowościami w szkolnej bibliotece, bo ciekawa okładka przyciągnie Waszą uwagę?