Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS

Dnia 18 stycznia 2012 r. został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS pod nazwą „HIV/AIDS – warto wiedzieć więcej”. Pomysłodawcami
i organizatorami konkursu byli finaliści Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS – Agata Miazek i Jarosław Golis oraz nauczycielka biologii w naszej szkole – Pani Urszula Tworek. W konkursie wzięło udział 75 uczniów – 50 z klas pierwszych i 25
z klas drugich. Pytania konkursowe dotyczyły nie tylko zagadnień związanych z HIV i AIDS, ale również informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Uczestnicy wykazali się bardzo dużą wiedzą. Spośród nich najlepsze wyniki uzyskali:

• w kategorii klas I biologiczno-chemicznych Jędrzej Pietrzak – klasa Ic
  • w kategorii klas I niebiologicznych Sylwia Kosiorek – klasa Ib
  • w kategorii klas II biologiczno-chemicznych Ilona Miszczak – klasa IIc

Dla tych osób przewidziane są nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwszy semestr roku szkolnego 2011/2012.