Szkolny Konkurs Czytelniczo-Historyczny „Józef Piłsudski – Twórca Niepodległości”

23 listopada 2017 miało miejsce podsumowanie Konkursu wiedzy o Pierwszym Marszałku Polski.

13 listopada 2017 r. 26 uczniów z klas 1-3 przystąpiło do testu, który sprawdzał wiedzę o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego, szczególnie przed wybuchem I wojny światowej i w trakcie trwania działań wojennych. Konkurs wpisał się w obchody związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości  i ogłoszenie roku szkolnego 2017/2018 rokiem „Rokiem dla Niepodległej”. Jego głównym celem była popularyzacja wiedzy o Pierwszym Marszałku Polski oraz przybliżenie jego postaci młodzieży naszego liceum.

Uczestnicy konkursu byli bardzo dobrze przygotowani. Najlepsi zostali uhonorowani dyplomami i książkami nawiązującymi do historii II Rzeczpospolitej. Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce – Aleksander Jaros kl. 1d

II miejsce – Magdalena Kapuścińska 3a

III miejsce –Kinga Pietrzak i Natalia Siekiera kl. 2d oraz Szymon Salamondra kl. 2a

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorami Konkursu byli nauczyciele historii: pani Joanna Skoneczna-Sałuda i pan Paweł Salamondra oraz nauczyciele bibliotekarze: pani Aleksandra Wojciechowska – Gasik i pani Ewelina Kapusta.