Szkolne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada 2016 roku klasa 1a przybliżyła społeczności szkolnej historię odzyskania niepodległości naszego kraju.Klasa 1a, pod opieką wychowawczyni, pani Eweliny Kapusty i z udziałem szkolnego chóru przygotowała akademię poświęconą 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu, który wprowadził wszystkich w uroczystą atmosferę. Na sali wybrzmiały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej, przypominające wszystkim trudną drogę Polski do odzyskania upragnionej wolności.

Przygotowany występ poruszał także problem obojętności ludzi młodych wobec poczucia obywatelskiego obowiązku obchodzenia świąt państwowych.
Na koniec pani dyrektor w swoim wystąpieniu zachęcała wszystkich do refleksji na temat współczesnego patriotyzmu i do aktywnego uczestnictwa w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

W tym samym dniu delegacja młodzieży wzięła udział w powiatowo-miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu. W imieniu społeczności naszej szkoły uczniowie klas pierwszych złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

akademia-11