Szkolne eliminacje XII Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”

W dniu 7 października 2016 r. od godziny 8.00 23 uczniów i uczennic z klas 2a, 2b, 3a i 3b wzięło udział w szkolnym etapie XII Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” na poziomie ponadgimnazjalnym.Organizatorzy konkursu: Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej i Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej przygotowali zestaw 30 zadań fizycznych z zakresu egzaminu maturalnego z fizyki na poziomie rozszerzonym, które uczestnicy rozwiązywali przez 90 minut.

W rezultacie 13 uczestników awansowało do etapu międzyszkolnego. Są to: Dominik Rześny, Piotr Czapnik, Jakub Leduchowski, Katarzyna Jagoda, Adrian Śmigielski i Dominik Skroński z klasy 3b, Szymon Kasiński, Małgorzata Sierocińska i Paula Zachacz z klasy 3a, Maciej Dałek, Łukasz Klimkiewicz i Miłosz Taranowicz z klasy 2b oraz Piotr Marszałek z klasy 2a. Opiekunem młodzieży jest nauczyciel fizyki. p .Marek Rybicki.

Młodym fizykom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu.