Szkolne eliminacje konkursu „Fascynująca Fizyka” – Nasi Uczniowie przechodzą do etapu międzyszkolnego

W dniu 5 października 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje XIV konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka” dla szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Konkurs jest czteroetapowy. Szkolne eliminacje polegają na rozwiązaniu trudnego testu zawierającego 30 pytań zamkniętych, na który przeznaczono 120 minut.

Do konkursu przystąpiło 37 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu: 3 z klasy 3a, 13 z klasy 3b, 3 z klasy 2a i 18 z klasy 2b. Najlepsi z nich zakwalifikowali się do kolejnego etapu międzyszkolnego, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej.

W etapie międzyszkolnym weźmie udział 16 uczniów:
– Mateusz Łąpieś, Piotr Marszałek z klasy 3a,
– Łukasz Klimkiewicz, Miłosz Taranowicz, Maciej Dałek, Mateusz Zakrzewski, Sylwester Wójcik, Bartłomiej Banasiak z klasy 3b,
– Wiktor Kunikowski, Jakub Kubiak z klasy 2a,
– Damian Koperski, Szymon Gajewski, Jędrzej Wojda, Michalina Wielemborek, Maciej Maliński, Jakub Zabost z klasy 2b.

Drugi etap konkursu odbędzie się w listopadzie na Politechnice Łódzkiej i polega na rozwiązaniu serii krótkich zadań otwartych i uzupełnieniu karty odpowiedzi wynikami.

Zwycięzcom I etapu konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach Konkursu Fizycznego „Fascynująca Fizyka”.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel fizyki p. Marek Rybicki.