Otwarcie wystawy w 70. Rocznicę Utworzenia Armii Krajowej.

Z inicjatywy Klubu Historycznego im. AK oraz p. Dyrektor Elżbiety Skonecznej została w naszej szkole otwarta wystawa poświęcona działalności Armii Krajowej.

W ten sposób młodzież naszej szkoły chciała uczcić 70 – tą rocznicę utworzenia AK oraz przedstawić i uświadomić kolegom i koleżankom jak ważną rolę odegrały te siły w walce o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej.
Nauczyciele – opiekunowie: p. Joanna Skoneczna-Sałuda i p. Paweł Salamondra wspólnie z uczniami zebrali informacje i bardzo ciekawe eksponaty związane z siłami zbrojnymi Polskiego Państwa Podziemnego. Na wystawie można zobaczyć oryginalne dokumenty, hełmy, części uzbrojenia i wyposażenia żołnierzy, mapy, zdjęcia oraz publikacje z serii Biblioteka Armii Krajowej. Na zdjęciach poniżej: elementy wystawy, członkowie Klubu Historycznego: