Szafirowa Rocznica otrzymania świadectwa dojrzałości… Matura 1953

Pomyśl ile to już lat idziemy przez ten świat…

Te słowa, które znalazły się na zaproszeniu, świetnie odzwierciedlały charakter wydarzenia, którego uczestnikami były dwa pokolenia uczniów naszego liceum.

Dnia 12 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zorganizowana przez absolwentów naszego liceum, którzy dokładnie 65 lat temu przystąpili do egzaminu dojrzałości.

Spotkanie to nie miało jedynie na celu celebrowania rocznicy matury oraz spotkania z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławki. Była to także okazja, by podziękować tym, którzy włożyli ogromny wkład w edukację maturzystów 1953 i tym, którzy dbają o to, aby historia łowickich seniorów zachowała się w świadomości ludzi. Głównym organizatorem wydarzenia był Pan Janusz Grundwald.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Sióstr Bernardynek, którą odprawił jeden z absolwentów – Ksiądz Kanonik Brunon Dąbrowski. Obecna była również klasa Id wraz ze Sztandarem Szkoły.

Po mszy świętej obchody rocznicy przeniosły się do Ratusza, gdzie odbyło się oficjalne spotkanie z zaproszonymi gośćmi, wśród których znalazło się 3 dyrektorów I LO – pan Henryk Zasępa, pani Elżbieta Skoneczna oraz pani Dorota Dziekanowska a także dyrektor łowickiego Muzeum pani Marzena Kozanecka-Zwierz oraz – prezes Koła Wychowanków i Wychowanek pani Jolanta Wróbel.

Niepowtarzalną okazję do tego, by posłuchać wspomnień, które zmuszały do refleksji i anegdot o szkolnych czasach absolwentów mieli również uczniowie klasy Id, którzy zostali zaproszeni do Urzędu Miasta. Było to dla wszystkich bardzo interesujące, pouczające, a przede wszystkim wzruszające spotkanie.

Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań, wpisów zebranych do Księgi Pamiątkowej oraz życzeń zdrowia, do których dołącza się cała społeczność uczniowska I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.