Sukces naszych uczniów w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej

Nasi uczniowie odnieśli kolejny sukces w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej „Śpiewać każdy może… i to po niemiecku” organizowanym w Łodzi przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i VIII Liceum Ogólnokształcące. W eliminacjach szkolnych wyłoniono trzy piosenki, które zostały zaprezentowane przed jury i łódzką publicznością. Występy naszych uczniów bardzo się podobały.

W konkursie nie przyznano I miejsca.

II miejsce ex aequo zajęli uczniowie klas pierwszych:

1. Marcelina Olak – śpiew, Anna Markowska – pianino i Kacper Płacheta – gitara (piosenka z repertuaru niemieckiej wokalistki LaFee „Wer bin ich”)

2. zespół „Die Gewinner”, czyli „Zwycięzcy” w składzie: Anna Tomaszkiewicz, Maria Ploch, Oliwia Majewska, Aleksandra Charążka, Aleksandra Krupińska, Daria Cieślak, Michalina Puchalska, Weronika Grzegory, Agnieszka Misiak, Katarzyna Pryk – śpiew, Bogumiła Zaczkiewicz – śpiew i skrzypce, Jakub Latoszewski – gitara, Karolina Styszko – gitara, Maja Gabrysiak – pianino (piosenka LaFee „Ich nehm dich mit in meine Welt”)

Trzecią uczestniczką konkursu była laureatka wyróżnienia z ubiegłorocznej edycji Julia Golis z klasy 3b, której na gitarach akompaniowali Jakub Krysicki i Krzysztof Zając z klasy 2b (piosenka „Morgen” Johannesa Oerdinga)

Laureaci konkursu uświetnili także spotkanie nauczycieli z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia

Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego, które odbyło się 14.11.2013r. w VIII LO w Łodzi.  Po występie wręczono im dyplomy i nagrody.