Sukces Aleksandra Jarosa w wojewódzkim konkursie o Marszałku Józefie Piłsudskim

Sukces w wojewódzkim konkursie o Marszałku Józefie Piłsudskim ucznia klasy 1d Aleksandra Jarosa który był jednym z czworga uczniów naszej szkoły biorących w nim udział.Konkurs – „Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta – 11 Listopada 1918 roku. Próba rekonstrukcji w przeddzień stulecia niepodległości.” zorganizowany został przez jedną z łódzkich szkół, m.in. pod honorowym patronatem Wojewody Łódzkiego.
Głównym jego celem, z racji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, było zachęcenie uczestników do refleksji nad 11 listopada 1918 roku, zarówno z perspektywy zwykłych Polaków, jak i Komendanta Józefa Piłsudskiego, dla którego ten dzień był początkiem wielkiej roli dziejowej.
Literacka praca Aleksandra Jarosa z klasy 1d okazała się bezkonkurencyjna. Uczeń w formie karty z pamiętnika przedstawił swoje refleksje i wyobrażenia na temat przełomowego dla Polaków i współczesnej Polski dnia – 11 listopada 1918 r. Komisja konkursowa doceniła pracę i talent Olka, który uzyskał trzecie miejsce! Dwie pierwsze lokaty to niezwykłe prace plastyczne.
Uroczysty finał konkursu odbył się 22 marca w ZSP Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy sukces ucznia klasy 1d, jeżeli chodzi o wiedzę historyczną dotyczącą postaci Marszałka, to listopadzie 2017 r. Olek zwyciężył w Szkolnym Konkursie Czytelniczo-Historycznym „Józef Piłsudski – Twórca Niepodległej”.
Serdecznie gratulujemy!!!
Koordynatorem konkursu była p. Joanna Skoneczna-Sałuda, opiekunem Aleksandra Jarosa była p. Agnieszka Jarka.