Spotkanie z panem Zbigniewem Kostrzewą

14 grudnia 2016 roku w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z łowickim lekarzem-pisarzem, panem Zbigniewem Kostrzewą.

Pan Zbigniew Kostrzewa przybliżył zgromadzonym swoją twórczość, prezentując fragmenty wybranych utworów. Uczniowie żywo reagowali na cytowane limeryki i aforyzmy. Pan doktor opowiadał również o swoim warsztacie pracy i starał się uświadomić młodzieży, że każdy może zostać poetą, pisarzem, wystarczy mieć odwagę i dobry pomysł.

Kilka słów o naszym Gościu.  Urodził się w Lipsku nad Wisłą, na Kielecczyźnie. Mieszka w Łowiczu. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Specjalista otolaryngolog. Pracował w Oddziale Laryngologicznym Szpitala Miejskiego w Łowiczu, Szpitala Wojewódzkiego w Skierniewicach, był kierownikiem Specjalistycznej Przychodni lekarskiej PKP w Łowiczu. Obecnie na emeryturze.

Pan Zbigniew Kostrzewa to autor tomików wierszy, zbiorów opowiadań, kilku powieści, utworów scenicznych. Ma na swoim koncie także pozycje dotyczące historii Łowicza. Pisze również wiersze dla dzieci, utwory satyryczne i teksty piosenek (płyta „Fontanna di Trevi” z balladami do jego słów). Laureat licznych konkursów literackich. Jest członkiem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, Związku Pisarzy Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Od 2000 r. pełni funkcję dyrektora literackiego Muzeum Guzików w Łowiczu. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich w Warszawie. Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” przyznało Zbigniewowi Kostrzewie tytuł NAJLEPSZEGO POLSKIEGO LEKARZA POETY 2012 (źródło: www.kostrzewa.republika.pl).

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, nasz Gość wpisał się do Księgi Pamiątkowej szkoły.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zorganizować ponownie takie spotkanie.