Spotkanie z Burmistrzem Miasta Łowicza

22 października 2013 r. odwiedził Naszą Szkołę Pan Krzysztof Jan Kaliński, Burmistrz Miasta Łowicza, absolwent I LO im. Józefa Chełmońskiego i były nauczyciel historii tej szkoły. Pan Burmistrz Łowicza spotkał się z uczniami klas 2b i 2c. Tematem spotkania były: łowicki rynek pracy, perspektywy i tendencje zatrudnienia w Łowiczu, a szczególnie:

• perspektywy zatrudnienia w różnych branżach i firmach łowickich,
  • samozatrudnienie czy praca na etat w naszym mieście,
  • praca na rzecz lokalnego środowiska czy firmy specjalizujące się w obsłudze aglomeracji łódzkiej i warszawskiej,
  • czy w obecnych warunkach łowickiego rynku pracy można zaplanować własną karierę zawodową po maturze?
  • tendencje na rynku pracy w naszym mieście na przestrzeni ostatnich lat, szczególnie w biznesie (prywatna działalność gospodarcza).

Spotkanie było interesującym wydarzeniem Tygodnia Kariery w Naszej Szkole.