Spotkanie – wywiad z panem Krzysztofem Miklasem

Gościem młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego w dniu 30 stycznia 2013 roku był absolwent naszej szkoły pan Krzysztof Miklas – znany i ceniony dziennikarz i komentator sportowy.

Spotkanie z panem Krzysztofem Miklasem zostało zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, rozmowę – wywiad prowadzili: Rafał Wójcik z klasy 2e i Filip Płacheta z klasy 3b.
Pan Krzysztof Miklas pięknym, polskim językiem opowiedział krótko o sobie – ukończył Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, studia prawnicze i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jak podkreśla – w pełni zrealizował swoje marzenia z dzieciństwa – został sportowym sprawozdawcą i komentatorem. Był szefem programów sportowych i turystycznych TVP Polonia. Komentował dla polskiego radia i telewizji m.in. biegi narciarskie, biathlon, skoki narciarskie oraz lekkoatletykę, pięciobój nowoczesny i podnoszenie ciężarów na dziesięciu olimpiadach – pięciu letnich i pięciu zimowych! To pan Krzysztof Miklas jest autorem słynnego zawołania w czasie tzw. Małyszomanii: „Leć, Adam, leć! Jak najdalej!” O tak bogatym życiu można opowiadać godzinami! Młodzież z zaciekawieniem słuchała jego wypowiedzi.
Pan Krzysztof Miklas spisał swoje wspomnienia i refleksje w książce „Dwie strony mikrofonu”, która jest swoistym podsumowaniem jego „dziennikarskich trzydziestu pięciu lat” – jako prezent, nasz szanowny gość właśnie tę książkę podarował szkole.

wywiad 1 wywiad 2
wywiad 3 wywiad 4
wywiad 5 wywiad 6 wywiad 7

Pan Krzysztof Miklas wpisał się do Księgi Gości Honorowych naszego liceum, chętnie podpisywał swoje książki, rozmawiał z młodzieżą, pozował do zdjęć.
Ponieważ jest związany z Łowiczem, uczestniczy w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym naszego miasta – mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się w murach naszej szkoły!