Spotkanie w kinie Fenix poświęcone rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty zorganizowało w dniu 27 września 2014 roku spotkanie związane z 75. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
Członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej działającego przy naszej szkole byli uczestnikami spotkania w łowickim kinie FENIX. Dzięki organizatorom, tj. Stowarzyszeniu Historycznemu im. 10 Pułku Piechoty, uczniowie mogli zapoznać się z uzbrojeniem żołnierzy polskich i niemieckich w okresie Powstania Warszawskiego oraz z organizacją i działalnością struktur państwa pod okupacją.

miasto44 1 miasto44 2
miasto44 3 miasto44 4

Punktem kulminacyjnym była projekcja filmu „Miasto ‘44” – opowieści o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach wojennych. Film, który budzi kontrowersje, dzięki współczesnym możliwościom kina przedstawia wizję walk i gehennę miasta do bólu realistycznie, jednocześnie zmusza oglądających do przemyśleń, do zastanowienia się nad naszą przeszłością i przyszłością.
Opiekunami młodzieży byli: p. Paweł Salamondra i p. Joanna Skoneczna-Sałuda.