Spotkanie i warsztaty pisarskie z Panem Jackiem Getnerem

07 lutego 2017 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbyło się spotkanie autorskie z Panem Jackiem Getnerem…

– pisarzem, scenarzystą telewizyjnym, dramaturgiem – podczas którego młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z twórczością scenarzysty. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących pracy autora, największą ciekawość wzbudziła informacja o tym, że Pan Jacek Getner pisał dialogi do gry fabularnej „Wiedźmin 2”.

Po spotkaniu na sali gimnastycznej przyszła kolej na warsztaty pisarskie. Pierwsze z nich dotyczyły tworzenia tekstów reklamowych. Po krótkim, teoretycznym wstępie dającym odpowiedzi na pytania: jakimi prawami rządzą się teksty reklamowe oraz jak napisać hasło reklamowe, młodzież miała do wykonania zadania praktyczne. Uczniowie chętnie podjęli wysiłek stworzenia własnego tekstu reklamowego.

Po krótkiej przerwie odbyły się kolejne warsztaty dla następnej grupy. Tematem były fabularne gry komputerowe – czyli przyszłość scenarzystów. Wprowadzenie teoretyczne dotyczyło tego, co powinien wiedzieć przyszły scenarzysta gier fabularnych. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne, czyli pisanie dialogu w scenie interakcyjnej. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie wykazali się zaangażowaniem i aktywnością.

Mamy nadzieję, że te warsztaty, podczas których twórca zechciał podzielić się tajnikami swojego warsztatu zawodowego, zainspirowały naszych uczniów – młodych twórców do podjęcia działania i tworzenia własnych tekstów.