Rozstrzygnięcie Konkursu „W hołdzie Chełmońskiemu”

09 kwietnia 2014 w Muzeum w Łowiczu ogłoszone zostały wyniki Konkursu Plastyczno-Multimedialnego „W hołdzie Chełmońskiemu”.
Konkurs, nad którym Honorowy Patronat objął Starosta Łowicki, był współorganizowany przez Muzeum w Łowiczu, I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łowiczu. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie twórczości Józefa Chełmońskiego w setną rocznicę śmierci artysty oraz rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży, ich wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych poprzez wykonanie prac inspirowanych twórczością lub kopii malarstwa/rysunku Józefa Chełmońskiego.
Ogółem wpłynęło 269 prac zgłoszonych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Oto laureaci z naszej szkoły:
Kategoria – inspiracje:
II miejsce Maja Gabrysiak – kl. 1a
Wyróżnienia Monika Ciesielska – kl.3e i Wioletta Kosmala – kl. 1b
Kategoria – kopie:
I miejsce Martyna Kolasiewicz – kl.2b
III miejsce Weronika Kabat – kl.1b
Wyróżnienia: Katarzyna Śliwińska – kl.1d

konkurs 1 konkurs 2

Prezentacje – Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Wojciech Kurek – kl.1a
Serdecznie gratulujemy!!!

konkurs 3

Prace laureatów do końca kwietnia można obejrzeć w łowickim muzeum lub w galerii -http://www.muzeumlowicz.pl/galeria. Prace pozostałych uczestników konkursu są prezentowane w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.