I Liceum Ogólnokształcące

Rewelacyjnie w Finałach Wojewódzkich Licealiady Szkolnej w Siatkówce Plażowej Chłopców, spisała się para naszych siatkarzy plażowych!

Dawid Pawlak i Jakub Zagórowicz nie mieli sobie równych w powiecie oraz rejonie!
W etapie powiatowym, który odbył się 30 maja 2014 roku nasi chłopcy pokonali wszystkie reprezentacje łowickich szkół ponadgimnazjalnych!
W etapie rejonowym – 04 czerwca 2014 roku odbył się tylko jeden mecz pomiędzy naszymi zawodnikami a zawodnikami z II LO w Łowiczu, których pokonali w dwóch setach 2;0 (21;6, 21;13) .
W finale wojewódzkim 13 czerwca 2014 roku podopieczni Tomasza Piaseckiego na początek zmierzyli się z parą z Głowna, z którą wygrali 21:18, drugi mecz o wejście do półfinału zagrali z faworytami turnieju, parą z Łodzi. Ci jednak musieli uznać wyższość naszych siatkarzy, którzy wygrali 21:18!
W półfinale zmierzyli się z zawodnikami z Wielunia. W tym meczu bez większych trudności wygrali nasi chłopcy 21:15 i zmierzali po mistrzostwo województwa. Finał grany był już do dwóch wygranych setów. Łowiczanie w pierwszym secie pokazali zdecydowaną wyższość na rozgrzanych piaskach plaży w Łodzi i pokonali reprezentantów Bełchatowa 21:18. W drugim secie role się odwróciły, reprezentanci naszej szkoły musieli uznać wyższość swoich przeciwników i przegrali 14:21.
Tie-break rozegrany był w strugach deszczu, ten set był najbardziej wyrównany. Niestety Łowiczanie przegrali na przewagi 14:16.
OSTATECZNIE NASI CHŁOPCY: DAWID PAWLAK I JAKUB ZAGÓROWICZ ZOSTALI WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W PIŁCE PLAŻOWEJ!
Jest to ogromny sukces naszej szkoły! Gratulujemy serdecznie!
Opiekunem chłopców był p. Tomasz Piasecki.