Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 30 marca-1 kwietnia w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.

Prowadzili je księża Salezjanie z Czerwińska Jacek Szewczyk oraz Piotr Wyszyński.

Przez dwa dni odbywały się one w budynku naszej szkoły, na sali gimnastycznej.
Poruszane były tematy takie jak : relacje w rodzinie, związki damsko-męskie czy powołania kapłańskie.
Pierwszy dzień poświęcony był rodzinie. Problemach, które są w niej. Na przykładzie Jezusa, który zagubił się rodzicom próbowali pokazać nam, że nie tylko my ale i rodzice mogą się zagubić. Ważne by wrócić, by się odszukać.
Drugi dzień dotyczył relacji, drogi życiowej i naszych wyborów. Na przykładach księża starali się dotrzeć do nas jak najbliżej.
Po rekolekcjach można było się wyspowiadać albo po prostu porozmawiać i poprosić o radę. Księża są bardzo wyrozumiali, doskonale rozumieją problemy nastolatków, wiedzą jak dotrzeć do źródła przyczyny niepowodzeń i nieszczęść.

Rekolekcje zakończyły się mszą świętą, w której czynny udział brali uczniowie naszej szkoły.
Na koniec nasi wychowankowie podziękowali księżom oraz wręczyli im drobne upominki. Pani Dyrektor zaś korzystając z okazji złożyła wszystkim najlepsze życzenia wielkanocne.