Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 21-23 marca 2016r. odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne.

Uczestniczyliśmy w wielu interesujących spotkaniach. Pierwszego dnia mieliśmy przyjemność poznać księdza Adama Kwaśniaka, zamieszkującego malowniczą Patagonię w Argentynie. Opowiadał nam on o trudach ewangelizacji oraz życiu w tym rejonie. Tego dnia uczestniczyliśmy także w drodze krzyżowej oraz rozważaliśmy Słowo Boże. Rekolekcje w kościele prowadzili O. Fabian i O. Augustyn (OO. Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej). Kolejnego dnia młodzież z naszego regionu zachęcała nas do udziały w Światowych Dniach Młodzieży. Usłyszeliśmy świadectwo młodej dziewczyny, które poruszyło nas wszystkich. Na pewno to spotkanie rozpaliło serca uczniów naszej szkoły do pomocy przy organizacji pobytu w Krakowie. Trzydniowe rekolekcje zwieńczyliśmy mszą świętą w Kościele Świętego Ducha. Był to czas refleksji i podsumowania okresu Wielkiego Postu.
Marianna Zygmunt