Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Łowiczu.

W sobotę 26 kwietnia 2014 dwie drużyny z naszej szkoły uczestniczyły w mistrzostwach z sukcesami!

Na początku uczniowie rozwiązywali test z zakresu pierwszej pomocy i międzynarodowego prawa humanitarnego. Następnie drużyny pokonywały kolejne stacje, na których musiały wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy w praktyce. Uczniowie wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, opatrywali rany, tamowali krwotoki, wspierali poszkodowanych i zapewniali komfort termiczny.

Po trudnych zmaganiach znalazły się dla nas miejsca na podium!!!

II miejsce zajęła drużyna w składzie:

Aleksandra Charążka – 1a, Patrycja Wolankiewicz – 1b, Dominik Cichal – 2b,  Patryk Kwasek – 1d, Katarzyna Pryk – 1a,  Aleksandra Borcuch – 1b:

pck 1

III miejsce zajęła drużyna:

Patryk Szkop – 3a, Patrycja Klimczak – 3d, Wiktoria Kolec – 1b, Michalina Grzegory – 1b, Aleksander Rześny – 3a

pck 2

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Opiekunem młodzieży jest pani Ewelina Kapusta.