Przegląd Piosenki Obcojęzycznej – kolędy i piosenki bożonarodzeniowe w czterech językach

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla wszystkich. Ludzie chcą je przeżyć w sposób szczególny, co sprawia, że ich klimat udziela się nam już długo przed nadejściem magicznego 24 grudnia.  Jest wiele możliwości celebracji tego niezwykłego okresu. Z tego powodu w dniu 12.12 w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się świąteczny Przegląd Piosenki Obcojęzycznej.

Mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz ich opiekunów. W konkursie udział wzięli: Anna Kaczor – klasa ID, Dominika Siekiera – klasa 1C, Bogusława Maciągowska – klasa 2C, Franciszek Petelewicz – II LO, Anna Koza – PLO, Wiktora Czubak – II LO oraz Jakub Michalak – PLO.

W jury zasiedli: p. Dorota Dziekanowska, p. Dominika Kowalczyk oraz P. Dorota Krawczyk.

A oto nazwiska laureatów:

Jakub Michalak – I miejsce

Anna Koza – II miejsce

Wiktora Czubak – III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Nad przebiegiem konkursu czuwali konferansjerzy, czyli uczniowie kl. 1B: Malina Firmowska oraz Marceli Gradek, którym bardzo dziękujemy.

Tekst i fot. – Jakub Kowalski