Powiatowy Konkurs „Es war einmal…”

Aby uczcić 200-setną rocznicę pierwszego wydania słynnych „Kinder- und Hausmärchen” czyli baśni Braci Grimm i jednocześnie promować literaturę niemiecką wśród młodzieży odbył się w naszej szkole konkurs „Es war einmal…”.Jego uczestnicy, uczniowie z czterech szkół powiatu łowickiego, mieli za zadanie przeczytać po niemiecku wybraną baśń Braci Grimm. Oceniane były poprawność wymowy i intonacji oraz płynność czytania, a także umiejętności aktorskie. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, ponieważ uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i z dużym zaangażowaniem odczytali mniej lub bardziej znane baśnie.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce – Malwina Żuchniewicz – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu
II miejsce – Dariusz Dutkiewicz – I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu
III miejsce – Bartosz Komorowski – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu
Wyróżnienia:
Łukasz Karczewski – Pijarskie Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu
Michał Stolarczyk – II Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu.

Laureatom gratulujemy!
Dyplomy za udział w konkursie otrzymali wszyscy uczestnicy, zaś podziękowania za przygotowanie uczniów otrzymały Panie uczące języka niemieckiego z zaproszonych szkół.

Konkurs prowadziły: p. Alicja Kalińska, p. Monika Kleczyńska i p. Barbara Wróbel.
Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych.