Podsumowanie konkursów szkolnych

14 i 21 grudnia 2016 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone dwa konkursy czytelniczo – historyczne.

W roku 2016 miały miejsce dwie rocznice bardzo ważnych wydarzeń – 1050. Chrztu Polski i 880. Miasta Łowicza. Pierwsze wydarzenie radykalnie wpłynęło na losy polskiego narodu, państwa i Kościoła. Drugie jest nierozerwalnie związane z historią regionu – naszego miasta. Dlatego nauczyciele bibliotekarze i członkowie Klubu Historycznego im. Armii Krajowej wystąpili z inicjatywą zorganizowania takiego przedsięwzięcia, które pozwoliłoby nie tylko na poszerzenie wiadomości na te tematy, ale również aktywne zaangażowanie uczniów w sprawdzenie posiadanej wiedzy.

W pierwszym konkursie zorganizowanym w 1050. Rocznicę Chrztu Polski wzięło udział 28 uczniów kl.1-3, w drugim poświęconym 880. Rocznica Miasta Łowicza – 16.

Zainteresowanie konkursem było duże, a poziom naprawdę wysoki, choć pytania nie należały do łatwych. Uczestnicy zmierzyli się z testami, które zostały opracowane przez komisje konkursowe złożone z uczniów (z klasy 3d, zdających historię na maturze, należących do klubu) oraz nauczycieli  (p. A. Gasik, p. E. Kapusta, p. J. Sałuda).

Uczniowie klas pierwszych okazali się bezkonkurencyjni.

Laureatami Szkolnego Konkursu Czytelniczo – Historycznego „1050. Rocznica Chrztu Polski” zostali: Katarzyna Śmigielska 1a oraz Sebastian Białek 1b.

Laureatami Szkolnego Konkursu Czytelniczo – Historycznego „880. Rocznica Miasta Łowicza ” zostali: Oliwia Jankowska 1a, Szymon Salamondra 1a.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!