Podsumowanie Konkursów Bożonarodzeniowych

22 grudnia 2017 w czasie Spotkania Opłatkowego rozstrzygnięte zostały szkolne konkursy związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Były to: konkurs plastyczny ŚWIĄTECZNA BOMBKA oraz konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZY STÓŁ WIGILIJNY”. Głównym celem przyświecającym obu konkursom było kształtowanie aktywnej i twórczej postawy młodzieży wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.

Do pierwszego konkursu zgłosili swoje prace następujący uczniowie naszej szkoły: Julia Łukasik, Natalia Imiołek, Sylwia Dańczak, Kamil Gałaj, Marcela Banaszkiewicz, Małgorzata Więcek, Aleksandra Popowska, Bogusława Maciągowska, Ewelina Tracz, Mateusz Borowski, Karolina Pawlata, Adrianna Guzek, Patrycja Łopata. Ozdoby wykonane zostały techniką dowolną, cechowały się wysokim profesjonalizmem oraz estetyką wykonania.

W drugim, ogłoszonym po raz pierwszy w naszej szkole, grupowym konkursie wzięły udział klasy: 1c, 1d, 2a, 2b, 2c. Uczniowie przygotowali aranżacje stołów wigilijnych z wykorzystaniem własnych materiałów (obrusy, zastawy, stroiki, serwetki, sztućce, świece i świeczniki) i potraw wigilijnych.

Młodzież bardzo ambitnie i sumiennie przygotowywała się do konkursu, rozwijając przy tym swoją kreatywność i niezliczone pokłady fantazji – oczywiście wszystko zgodnie z duchem tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem opiekunów powstawały nietuzinkowe i niepowtarzalne dekoracje, a nawet „małe dzieła sztuki” kulinarnej (o „profilu” biologiczno-chemicznym). Jury szczególnie wyróżniło propozycję kl. 1d, która pamiętała o jednym z ważniejszych obrzędów w polskiej tradycji – o dodatkowym nakryciu dla wędrowca.

Jury w składzie – p. Dyrektor Dorota Dziekanowska, p. pedagog Beata Żuk oraz p. Dominika Kowalczyk jednogłośnie postanowiło przyznać nagrody, tj. indywidualne oraz klasowe „kropki” wszystkim uczestnikom obu konkursów.
Wszystkim uczestnikom – zwycięzcom serdecznie gratulujemy!