Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły uczestniczył w obchodach Święta Wojska Polskiego

Poczet Sztandarowy Naszej Szkoły, Poczet Sztandarowy Armii Krajowej i delegacja Naszych Uczniów uczestniczyli w dniu 15 sierpnia 2017 r. w uroczystościach patriotycznych pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy ulicy Podrzecznej. W tym dniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego na cześć zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia Burmistrza Miasta Łowicza Pana Krzysztofa Jana  Kalińskiego, który przypomniał genezę i znaczenie Święta Wojska Polskiego.

Następnie delegacje, w tym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

W asyście orkiestry uczestnicy uroczystości przeszli do Katedry, Nasze poczty sztandarowe oddały hołd Synom Ziemi Łowickiej przy ich pomniku obok Katedry.

Skład obu pocztów sztandarowych i delegacji składającej kwiaty stanowili uczniowie klasy 2b, którym towarzyszyli wychowawca klasy Pan Marek Rybicki i Pani Dyrektor Renata Stajuda.