Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Prawie 4 tys. maturzystów Diecezji Łowickiej modliło się w sobotę, 28 marca 2015 r. w Jasnogórskim Sanktuarium.

Tradycyjnie uczniom klas maturalnych z 61 szkół towarzyszyli dyrektorzy szkół, wychowawcy, księża, siostry zakonne, katecheci oraz ordynariusz łowicki bp Andrzej Franciszek Dziuba.

Z naszego liceum pielgrzymowało 72 maturzystów wraz z opiekunami – ks. Bogumiłem Bartlewskim, s. Małgorzatą Perechowską, p. Beatą Bończak, p. Jolantą Rybicką, p. Markiem Rybickim, p. Tomaszem Piaseckim i p. Agnieszką Anyszką. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy nabożeństwem Drogi Krzyżowej na jasnogórskich Wałach, gdzie powitał nas o. Jan Poteralski, podprzeor sanktuarium.

Punktem centralnym pielgrzymki była Msza św. odprawiona w południe przed Cudownym Obrazem Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Franciszek Dziuba. W homilii powiedział: „My stoimy tutaj jako uczniowie i uczennice, bo będziemy nimi od momentu chrztu aż do kresu naszego życia, nigdy nie zakończy się nasza szkoła bycia uczniem i uczennicą Jezusa. To już może nie będzie szkoła wiedzy, ale na pewno do końca życia będzie trwać szkoła mądrości.”

Po mszy świętej wysłuchaliśmy konferencji o. Tomasza Nowaka a następnie w Kaplicy Cudownego Obrazu, maturzyści zawierzyliśmy Matce Bożej Częstochowskiej egzamin maturalny, studia i całe nasze życie.