OSIĄGNIĘCIA W OLIMPIADACH I KONKURSACH
Z JĘZYKA ROSYJSKIEGO

 

Rok szkolny 2016/2017

 

Międzyszkolny Konkurs „Przygoda w Rosji”

Paulina Sołtyszewska, Patrycja Sobczak – 2a – II miejsce

Łucja Fortuna, Daniel Ostrowski – 3a – III miejsce

Rok szkolny 2014/2015

 

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej

Grzegorz Maliszewski – 3b – udział w finale

 

Rok szkolny 2013/2014

 

XLV Olimpiada Języka Rosyjskiego

Sandra Mokrzycka – 3d – udział w etapie okręgowym

 

IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej – od tradycji do współczesności pod hasłem „O спорт! Tы – радость! O спорт! Ты – мир! …”

Martyna Kolasiewicz i Grzegorz Maliszewski – III miejsce

 

V Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej

Misheelt Namsraijav – 2e –  GRAND PRIX

Grzegorz Maliszewski – 2b –  I miejsce

Katarzyna Kubica – 2b – III miejsce

Adrian Wielec – 3d – III miejsce

Wyróżnienia:

Julia Golis – 3b,

Martyna Kolasiewicz – 2b,

Jakub Czapnik – 2e

 

 IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

Grzegorz Maliszewski – 2b – I miejsce

Wioletta Kosmala – 1b – II miejsce

Mateusz Tonderski – 2c – III miejsce

 

Rok szkolny 2012/2013

 

XLIV Olimpiada Języka Rosyjskiego

                   Kacper Zawadzki – 3e – III miejsce w etapie okręgowym

                        Monika Jakubik – 3a   – VI miejsce w etapie okręgowym

 

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej – od tradycji do współczesności pod hasłem „Я помню чудное мгновение…”

Adrian Wielec– 2d – wyróżnienie w kategorii solista

oraz nagroda Stowarzyszenia Współpracy „Polska-Wschód”

Zespół Guzek  i Bomba Dziewuszki – 2b – wyróżnienie

 

III Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej „Aккорды сердца”

w kategorii solista: Adrian Wielec – 2d – Grand Prix

Kinga Pachowska – 3c – I miejsce

Misheelt Namsraijav– 1e – III miejsce

w kategorii zespół:

            Guzek  i Bomba Dziewuszki – 2b – I miejsce

 

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

Dominika Wojciechowska– 1c – II miejsce

Justyna Golis – 1b – III miejsce

 

Rok szkolny 2011/2012

 

XLIII Olimpiada Języka Rosyjskiego

Kacper Zawadzki – 2e – finalista etapu okręgowego

 

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej

– od tradycji do nowoczesności pod hasłem „C чего начинается Родина”

Klaudia Jankowska i Kamil Guzek – 1b – III miejsce w kategorii duety

Adrian Wielec– 1d – wyróżnienie w kategorii solista

 

II Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej  „Песниоглавном”

Adrian Wielec – 1d – 1 miejsce

Julia Golis – 1b – II miejsce

 

Międzyszkolny Konkurs „Moja Matrioszka”

Weronika Haczykowska – 1e – I miejsce

Dariusz Dutkiewicz – 1e – II miejsce

Aleksandra Wysocka – 1d – wyróżnienie

Julia Żaczek – 2a – wyróżnienie

 

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

Aneta Kołaczyk – 2e – I miejsce

Piotr Pietrzak – 1b – III miejsce

 

Rok szkolny 2010/2011

 

XLII Olimpiada Języka Rosyjskiego

finaliści etapu okręgowego:

Aneta Gawrysiak – 3a

Maria Michalak – 3c

Kamila Ulatowska – 3f

Kacper Zawadzki – 1e

 

I Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej „Разные, но не чужие”

Kinga Pachowska – 1c – I miejsce

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Rosji

                   Monika Jakubik – 1a – I miejsce

                        Ewa Gorący – 1e – II miejsce

                        Kacper Zawadzki – 1e – III miejsce

                        Aneta Kołaczyk – 1e – wyróżnienie

 

Rok szkolny 2009/2010

 

XLI Olimpiada Języka Rosyjskiego

Udział w etapie okręgowym:

Kamila Ulatowska – 2f

Maria Michalak – 2c

 

III Międzyszkolny Przegląd Piosenki Rosyjskiej w Łodzi

Emilia Jaraźna – 2e – I miejsce w kategorii solista

Zespół: Marta Plichta, Marcin Chondzyński, Damian Barański, Tomasz Janusz, Piotr Myczka, Radosław Kupiec – II miejsce w kategorii zespół

 

I Ogólnopolski Konkurs Języka Rosyjskiego

„Путеводитеь по Москве” („Przewodnik po Moskwie”)

Michał Konopczyński – 1b – laureat