OSIĄGNIĘCIA W OLIMPIADACH I KONKURSACH
Z JĘZYKA POLSKIEGO

Rok szkolny 2015/2016

 

XXI Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Literacki Laur Arbuza”

Katarzyna Śliwińska – 3e – Grand Prix w kategorii proza

 

XII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Michał Krystecki – 2d – laureat II miejsca

Maja Gabrysiak – 3a – wyróżnienie

 

I edycja Konkursu Literackiego „W kręgu kultury i sztuki”

Katarzyna Dobrzyńska – 1c – wyróżnienie

 

Konkurs „Kultura języka polskiego”

Maria Ploch – 3a – I miejsce

Paulina Zwolińska – 2d – III miejsce

Katarzyna Jagoda – 2b – wyróżnienie

 

V Wojewódzki Konkurs Literacki „Młodzież pamięta”

– w świecie dawnych wierzeń i legend

Anna Jaworek – 2d – wyróżnienie

 

61 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

Małgorzata Karczewska – 2d – wyróżnienie w turnieju teatrów

jednego aktora

 

XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Katarzyna Znajdek – 3d – wicemistrz ortografii

Katarzyna Jagoda – 2b – wyróżnienie

Beniamin Maliński – 3a – wyróżnienie

 

Rok szkolny 2014/2015

 

XX Ogólnopolski Konkurs Literacki „O Literacki Laur Arbuza”

Natalia Wiechno – 2e – II nagroda w kategorii proza

Bogumiła Zaczkiewicz – 2e – wyróżnienie w kategorii poezja

 

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Julia Zwolińska – 3d – nagroda w eliminacjach powiatowych,

Wyróżnienie w eliminacjach rejonowych

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki R-jak radość, razem, rodzina

Klaudia Milczarek – 2e – nagroda

 

XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Katarzyna Jagoda – 1b – nagroda

Mateusz Nowak – 2a – nagroda

Beniamin Maliński – 2a – wyróżnienie

Anna Tomaszkiewicz – 3c – wyróżnienie

 

Rok szkolny 2013/2014

 

XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Beniamin Maliński – 1b – I wyróżnienie

Katarzyna Znajdek – 1d – I wyróżnienie

Martyna Biernacka – 3e – II wyróżnienie

Piotr Pietrzak – 3b – II wyróżnienie

Julia Golis – 3b – III wyróżnienie

 

59 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski –
Etap powiatowy:

Julia Zwolińska – 2d – wyróżnienie „Wywiedzione ze słowa”

 

IV Konkurs Czytelniczy „Oblicza miłości, oblicza świętości, oblicza ojczyzny w liryce, dramatach i myśli Karola Wojtyły”

Katarzyna Pryk – I miejsce

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Konkurs Literacki „Ludowe Rymy”

Kinga Kosiorek – 3c – laureatka – I miejsce

 

58 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Marcelina Kłosińska – 2b – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych

– kategoria recytacja-

 

XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Martyna Biernacka – 2e – II miejsce

Ewa Jabłońska – 3b – wyróżnienie

 

Rok szkolny 2011/2012

 

V Ogólnopolski Konkurs na Felieton

Marta Nowak – 3b – finalistka

 

57 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Anna Mucha – 3b – I nagroda w eliminacjach powiatowych

wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich – kategoria recytacja

Eliza Lus – 2c – `III miejsce w eliminacjach powiatowych

nagroda w eliminacjach rejonowych– kategoria recytacja

Jarosław Golis – 2c – II miejsce w eliminacjach powiatowych

wyróżnienie w eliminacjach rejonowych – kategoria recytacja

Ewelina Kosińska – 3a – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych

– kategoria recytacja

Katarzyna Wąsikowska – 2b – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych

– kategoria „Wywiedzione ze słowa”

 

Rok szkolny 2010/2011

 

XVI Ogólnopolski Konkurs „O Literacki Laur Arbuza”

Maria Kalińska – 3b – Grand Prix w kategorii proza

Marta Nowak – 2b – I miejsce w kategorii poezja

 

Ogólnopolski Konkurs na Esej „Tu mieszkam, tu działam”

Anna Guzek – 2b – laureatka

 

VIII Ogólnopolski Konkurs „Moja biblioteka”

Anna Guzek – 2b – laureatka

 

XVIII Konkurs Literacki

Kinga Kosiorek – 1c – nagroda specjalna za zestaw wierszy

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Życie nie jest łatwą lekcją”

Maria Kalińska – 3b – 1 miejsce w kategorii proza

Dawid Domański – 1e – 2 miejsce w kategorii proza

Anna Guzek – 2b – 3 miejsce w kategorii wiersz

 

IV Ogólnopolski Konkurs na Felieton

Anna Guzek – 2b – finalistka

 

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

Adela Juraś – 1e – wyróżnienie

Izabela Brzozowska – 3f – 1 miejsce w szkole

 

VII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” udział w II etapie:

Adela Juraś – 1e

Łukasz Łaziński – 2c

Paulina Talarowska – 2c

Marta Kwestarz – 2d

Katarzyna Więcław – 2e

Sylwia Kostyra – 2e

Jakub Kowalik – 2e

Jarosław Golis – 1c

Izabela Brzozowska – 3f

Wojciech Jarota – 3e

 

56 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Anita Lenart – nagroda w eliminacjach powiatowych,

wyróżnienie w rejonowych

Anna Mucha – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

Jakub Skoneczny – wyróżnienie w eliminacjach powiatowych

w Turnieju Teatrów Jednego Aktora

Eliza Lus – udział w eliminacjach rejonowych

 

Literacko-Plastyczny Konkurs „Łowickie tradycją malowane” organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Łowiczu

Aneta Zabost – 1c – II miejsce

Kinga Kosiorek – wyróżnienie

 

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny Reporter

Małgorzata Szwarocka – 2e – 1. miejsce w szkole

Agata Gońda – 1e – 2. miejsce w szkole

Dominika Braszka – 2e – 3. miejsce w szkole

 

III Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień”

Łukasz Łaziński – 2c – udział w II etapie

 

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Twórczości Czesława Miłosza

I miejsce w powiecie zajął zespół:

Izabela Brzozowska – 3f

Katarzyna Więcław – 2e

Paulina Talarowska – 2c

 

IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Anna Guzek – 2b – wyróżnienie

Daria Trafalska – 3d – wyróżnienie

Samanta Staniaszek – 3a – wyróżnienie

Sylwia Więcek – 2e – wyróżnienie

Izabela Brzozowska – 3f – wyróżnienie

 

Rok szkolny 2009/2010

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Historia i kultura Żydów polskich”

Ewa Słupska – 3e – laureatka – III miejsce w Polsce

 

Konkurs Literacki „Solidarność Narodów”

Anna Guzek – 1b – I miejsce – laureatka

 

I Ogólnopolski Konkurs Literacki SURSUM CORDA

Karolina Kruczyk – 1b – laureatka

Marta Nowak – 1b – laureatka

Maria Kalińska – 2b – laureatka

Sylwia Kostyra – 1e – laureatka

 

Ogólnopolski Konkurs Instytutu Socjologii UW na esej
„Między przeszłością a teraźniejszością. Miasto, miasteczko, wieś”

Maria Kalińska – 2b – laureatka

Marta Nowak – 1b – laureatka

 

Ogólnopolski Konkurs Jan Paweł II – Papież Wolności

Agnieszka Szmajdzińska – 3f – III nagroda

 

III Ogólnopolski Konkurs na Felieton

Mateusz Talarowski – 3b – finalista

 

Ogólnopolski Konkurs „O Literacki Laur Arbuza”

Katarzyna Żemło – 3d – wyróżnienie

 

VIII edycja konkursu Literacka Nagroda „Pawiego Pióra”

Edyta Wolny – 3e – wyróżnienie

 

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Mój Grunwald”

Maria Kalińska – 2b – wyróżnienie

 

XI Ogólnopolski Turniej Jednego Wiersza

Karolina Kruczyk – 1b – wyróżnienie

 

IV Konkurs Polonistyczny „Nie taki język polski straszny…”

Sylwia Kostyra – 1e – I. miejsce

Izabela Brzozowska – 2f – III. miejsce

Dagmara Pachowska – 2f – IV. miejsce

Katarzyna Więcek – 3e – II. miejsce

 

55 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

eliminacje powiatowe:

turniej recytatorski – Daria Trafalska – 2d – II nagroda

turniej poezji śpiewanej – Marta Gawrońska – 2e – II nagroda

turniej teatrów jednego aktora – Jakub Skoneczny – 2e – I nagroda

 

VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Anna Guzek – 1b – wyróżnienie

Łukasz Łaziński – 1c – wyróżnienie