OSIĄGNIĘCIA W OLIMPIADACH I KONKURSACH
HISTORYCZNYCH

 

Rok szkolny 2016/2017

 

XLIII Olimpiada Historyczna

finalista etapu centralnego

Paweł Pieniążek – 3d

X Olimpiada Tematyczna „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego…”

udział w II etapie:

Natalia Kucińska – 3d
Szymon Konikowski – 3d

IV edycja Konkursu „Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę!”

udział w II etapie:

Piotr Bury – 3b – I miejsce
( III miejsce w etapie regionalnym, V miejsce w wojewódzkim)

Sebastian Kowalski – 3a – II miejsce

Zyta Szadkowska – 1c – III miejsce

 

Konkurs Historyczno – Literacki
„1050 lat temu Chrzest Polski a co było wcześniej?…”

Ewelina Głowacka – 2a – II miejsce w regionie

 

I Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Historia II Wojny Światowej Kampania Wrześniowa”

w kategorii test

Przemysław Dratkiewicz – 3d – dyplom szkolnego laureata

w kategorii fotografia

Natalia Prucnal – 2c – II miejsce w Polsce

Marianna Zygmunt – 2a – dyplom szkolnego laureata

 

 

 Rok szkolny 2015/2016

 

IX Olimpiada Tematyczna „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego…”

Szymon Konikowski – 2d – udział w III etapie okręgowym

 

Konkurs „Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę!”

udział w II etapie:

Klaudia Milczarek – 3e

Sebastian Kowalski – 2a

Piotr Bury – 2b

 

Konkurs „Chrześcijańskie korzenie zjednoczonej Europy”

Natalia Kucińska – I miejsce

Agata Wieteska – II miejsce

Klaudia Milczarek – III miejsce

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Przemysław Dratkiewicz – 2d – dyplom za bardzo dobry wynik

 

Rok szkolny 2014/2015

 

VIII edycja Olimpiady Tematycznej

„Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

udział w etapie wojewódzkim:

Klaudia Milczarek – 2e

Mateusz Tonderski – 3c

Szymon Konikowski – 1d

 

Konkurs „Żołnierze wyklęci – niezłomni bohaterowie”

Klaudia Milczarek – finalistka

udział w finale międzypowiatowym:

Sebastian Kowalski – 1a

Piotr Bury – 1b

Klaudia Milczarek – 2e

Wiktoria Kolec – 2b

 

Regionalny Konkurs Historyczny „Gloria victis! Życie i działalność puł. Witolda Pileckiego”

Piotr Bury – 1b –udział w finale

 

Konkurs „Twórcy Zjednoczonej Europy”

Rafał Blus – 3c – I miejsce

 

Projekt Edukacyjny „Od legionów Polskich do Niepodległości i obrony II Rzeczpospolitej”

– certyfikat za udział otrzymali:

Aleksandra Borcuch – 2d

Wiktoria Kolec – 2b

Mateusz Tonderski – 3c

 

Rok szkolny 2013/2014

 

VI edycja Olimpiady Tematycznej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Mateusz Tonderski – 2c – udział w etapie okręgowym:

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Kategoria test: wyróżnienia

Dariusz Dutkiewicz – 3e –  I miejsce w szkole,

 Jakub Lernaciński – 3e – II miejsce w szkole,

Weronika Haczykowska – 3e – II miejsce w szkole,

Mateusz Tonderski – 2c  –  II miejsce w szkole

Weronika Dałek – III miejsce w szkole

Kategoria praca pisemna:

Paulina Niedzielska – 1d – wyróżnienie I miejsce w szkole

 

Konkurs Historyczny Gloria Victis

– życie i działalność Pułkownika Witolda Pileckiego

                   Mateusz Tonderski – 2c –  udział w etapie wojewódzkim:

 

Konkurs „Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę”

W etapie pierwszym

Klaudia Milczarek – 1e – I miejsce

Katarzyna Śliwińska – 1d – II miejsce

Agata Krakowiak – 1d – III miejsce

 

Rok szkolny 2012/2013

 

V edycja Olimpiady Tematycznej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

Aneta Kołaczyk – 3e – udział w etapie okręgowym

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Dariusz Dutkiewicz – 2e – wyróżnienie II stopnia w kategorii test

dyplomy za bardzo dobry wynik:

Weronika Muras – 3e

Weronika Haczykowska – 2e

 

Konkurs pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego

„Wiedza o Powstaniu Styczniowym”

w etapie pierwszym

Mikołaj Sobieszek – 2e – I miejsce

Anna Kaba – 2b – III miejsce

 

Konkurs „Wiedzy o Unii Europejskiej”

organizowany przez posła na sejm RP  p. Piotra Polaka

i posła do PE p. Janusza Wojciechowskiego

            Martyna Gajda – 1e – zwycięzca – nagroda wyjazd do Brukseli

            Marlena Skrzypczak – 2e – II miejsce

 

Konkurs Wiedzy o Parlamentaryzmie

udział w II etapie

Krzysztof Budzyński – 3e

Piotr Zientara – 3e

 

Powiatowy Konkurs „Gloria Victis 1863-2013” 150.Rocznica Powstania Styczniowego

I miejsce drużynowo:

Katarzyna Ścibor – 1c

Magdalena Bąba – 2b

Anna Kaba – 2b

 

Rok szkolny 2011/2012

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Rafał Wójcik – 1e – dyplom za bardzo dobry wynik w kategorii test

 

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO”

udział w etapie wojewódzkim:

Budzyński Krzysztof – 2e

Bogucki Ludwik – 2e

Gońda Agata – 2e

Majer Paulina – 2c

Zientara Piotr – 2e

 

Konkurs Historyczny „Historie ocalone”

Weronika Muras – 2e – wyróżnienie

 

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu  „Prezydencja Polski w Radzie UE”

II miejsce zajęli:  Krzysztof Budzyński – 2e

Piotr Zientara – 2e

V miejsce zajęły: Paulina Majer – 2c

Agata Miazek – 2c

 

Rok szkolny 2010/2011

 

XXXVII Olimpiada Historyczna

Wojciech Jarota – 3e – finalista zawodów okręgowych II stopnia

 

 

IV edycja Olimpiady Tematycznej „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

finaliści II stopnia etapu wojewódzkiego:

Michalina Kołaczek – 2b

Ludwik Bogucki – 1e

Piotr Zientara – 1e

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

w kategorii praca indywidualna „Wielcy ludzie mojej ojczyzny”:

Katarzyna Świdrowska – 3e – 1 miejsce w szkole

Dominika Braszka – 2e – 2 miejsce w szkole

Weronika Muras – 1e – 3 miejsce w szkole

w kategorii test „Historia Polski”:

Michalina Kołaczek – 2b – 1 miejsce w szkole

Witold Prokop – 3d – 2 miejsce w szkole

Jagoda Krysiak – 3e – 3 miejsce w szkole

 

Rok szkolny 2009/2010

 

X edycja Olimpiady Tematycznej  „Losy Polaków na Wschodzie
po 17. września 1939 roku”

Marlena Golan – 3e – finalistka etapu centralnego

 

XXXVI Olimpiada Historyczna

Joanna Truchel – 3e – udział w  etapie centralnym

 

III edycja Olimpiady Tematycznej  „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”

udział w etapie wojewódzkim

Małgorzata Bodek – 2e

Marta Kosmala – 2e

Marcin Golis – 3e

 

Konkurs Historyczny „Solidarność Jako Ruch Społeczny i Ogniwo w Łańcuchu

Polskich Zrywów Niepodległościowych”

Marlena Bejda – 2e – wyróżnienie

Patrycja Różycka – 2e – wyróżnienie

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Jana Wegnera 

pt. „Ne sedeas sed eas”

I miejsce w powiecie drużynowo zajęły:

Aleksandra Tybuś – 1c

Malwina Pacler  – 1b

Marta Gawrońska – 2e

Aleksandra Tybuś  – 1c – I miejsce indywidualne tytuł „Regionalista Roku”

 

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

Katarzyna Świdrowska – 2e – najlepszy wynik w szkole

Wojciech Jarota – 2e – najlepszy wynik w szkole