Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Młodzież naszego liceum wzięła udział w obchodach 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Łowiczu.

1 sierpnia 2017 roku o godzinie 17 odbyły się uroczystości pod pomnikiem Szarych Szeregów na cmentarzu katedralnym w Łowiczu. Zebrani oddali hołd powstańcom i mieszkańcom stolicy, którzy przez 63 dni stawiali opór hitlerowskiemu okupantowi. Burmistrz Krzysztof Jan Kaliński powiedział, że Warszawa zasłużyła, aby o niej pamiętać i przypomniał jak ważne jest przekazywanie nowym pokoleniom wiedzy dotyczącej historii Polski.

To kolejna, bardzo wzruszająca lekcja historii, której uczestnikami byli uczniowie klasy 1a i 1b wystawiający poczet sztandaru Armii Krajowej, którym opiekuje się szkolny Klub Historyczny im. AK.

Opiekunami uczniów były p. Ewelina Kapusta i Joanna Sałuda.