„Nie ma dzieci – jest człowiek”. Rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu włączyło się w obchody – odbył się poranek upamiętniający życie i twórczość Janusza Korczaka – wybitnego polskiego pedagoga.

Uroczystość przygotowała klasa IIIe pod opieką pani Heleny Pietrucha. Za oprawę artystyczną wydarzenia odpowiedzialna była pani Dominika Pieścik.

Uczniowie mieli okazję w oryginalny sposób zaprezentować dzieje Janusza Korczaka. Nie zabrakło elementów teatralnych i plastycznych. Nastrój przedstawienia budowały utwory muzyczne wykonywane na skrzypcach i pianinie. Na sali panowała nostalgia. Tragiczna historia Janusza Korczaka oraz jego heroiczna walka o idee, którym poświęcił życie, wywarły duże wrażenie na widzach.

W poranku udział wzięli:

Agata Gońda – recytacja Paulina Brzozowska – recytacja
Michalina Mika – recytacja Katarzyna Lebioda – recytacja
Katarzyna Chondzyńska – recytacja Natalia Masztanowicz – recytacja
Sylwia Górecka – recytacja Agata Andrzejewska – recytacja
Dawid Domański – recytacja Michalina Woźnicka – recytacja
Ada Juraś – recytacja Jagoda Surma – narracja
Weronika Muras – narracja Kamil Jarota – Janusz Korczak
Oliwia Królak – oprawa muzyczna Paulina Tomala – oprawa muzyczna
Weronika Bejda – dekoracje Katarzyna Kowalczyk – dekoracje
Magdalena Markus – dekoracje Marietta Rełek – prezentacja multimedialna
Filip Płacheta (IIIb) – obsługa techniczna Łukasz Wójcik (IIIb) – obsługa techniczna