Nasze szczypiornistki w finale wojewódzkim!!!

Po raz pierwszy od wielu lat szkolna drużyna dziewcząt wywalczyła awans do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej!

W zawodach dziewcząt, które odbyły się 21 listopada 2014 r. w Kutnie, wystartowały 3 szkoły. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”.

reczna2014_1 reczna2014_2
reczna2014_3 reczna2014_4

Awans do finału wojewódzkiego wywalczył zespół I LO Łowicz, który wystąpił w składzie: Anna Cichal, Agata Trębska, Natalia Rolewska, Eliza Stawicka, Wiktoria Kolec, Adrianna Pacler, Sylwia Brzezińska, Agata Jagura, Martyna Gajda, Kinga Sęk, Maja Gabrysiak. Nauczycielem wychowania fizycznego jest pan Jarosław Woźniak.

Pierwsze spotkanie dziewczęta z „Chełmońskiego” dość łatwo wygrały ze skierniewickim LO im. Bolesława Prusa 7:3. W tym meczu trzykrotnie na listę strzelców wpisała się Martyna Gajda.

W drugim spotkaniu uczennice I LO zmierzyły się z gospodarzem zawodów – ZSP im. Staszica w Kutnie. Aby wywalczyć awans miejscowe musiały wygrać to spotkanie różnicą czterech bramek. Po zaciętej spotkanie zakończyło się remisem 6:6, które dawało awans do finału wojewódzkiego szczypiornistkom łowickiego ogólniaka.

Jak powiedział nam Jarosław Woźniak, opiekun piłkarek ręcznych z „Chełmona”, dziewczyny wracały do domu niesamowicie szczęśliwe. Jego podopieczne pokazały prawdziwy charakter, niestety okupiony trzema dość poważnymi kontuzjami – jedna z uczennic doznała zerwania więzadeł krzyżowych.

reczna2014_5 reczna2014_6
reczna2014_7 reczna2014_8

Finał wojewódzki odbędzie się w piątek 05 grudnia 2014 w Piotrkowie Trybunalskim.

Mocno trzymamy kciuki!!