Nasi uczniowie wiedzą prawie wszystko o Niemczech!

07 grudnia 2017roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Konkurs organizowany jest już po raz czwarty przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. W tegorocznej edycji trzyosobowe zespoły miały za zadanie wykazać się swoją wiedzą na temat Niemiec. Test składał się z dwóch części, był bardzo obszerny, zawierał 88 pytań z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury, sportu, tradycji.

Bardzo się cieszymy, że w naszej szkole jest co roku więcej uczniów chcących pogłębić swoją wiedzę realioznawczą i gotowych stanąć w konkursowe szranki. Tym razem rywalizowało
ze sobą 15 zespołów, czyli aż 45 uczniów!  Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Gratulujemy serdecznie zwycięskiej drużynie, w skład której weszły uczennice klasy 3a:

Natalia Perzyna

Sylwia Perzyńska

Wioleta Siekiera

Dziewczęta, które są uczennicami p. Alicji Kalińskiej, będą reprezentować szkołę w etapie regionalnym. Życzymy dalszych sukcesów! Przy okazji przypominamy, że w roku 2015 uczennice naszej szkoły zajęły w konkursie Turbolandeskunde III miejsce w etapie ogólnopolskim. Pozdrawiamy nasze absolwentki Isabell Adasiak, Olę Borcuch i Olę Kośmider!

Gratulacje należą się również pozostałym drużynom. Oto kolejne wyniki:

Miejsce II zajęli chłopcy z klasy 3b:

Wojciech Cichal

Maciej Dałek

Franciszek Kaliński

Miejsce III to zespół z klasy 3a:

Karolina Dubiel

Ewelina Głowacka

Bartłomiej Karasek

Już dzisiaj zachęcamy do udziału w konkursie Turbolandeskunde w przyszłym roku!