Narodowe Święto Niepodległości w Łowiczu

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości i patronki Diecezji Łowickiej św. Wiktorii.

W tym szczególnym dniu, upamiętniającym rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję, tradycyjnie przeszła ulicami miasta procesja z relikwiami Świętej Wiktorii, patronki miasta i diecezji łowickiej, następnie została odprawiona Msza Święta za ojczyznę w Bazylice Katedralnej. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowali w poczcie sztandarowym uczniowie klasy 3b – z wychowawczynią panią Marianną Tataj oraz klasy 3c – z wychowawcą panem Sylwestrem Pawlakiem:

Uroczystość uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta Miejsko-Strażacka z Łowicza – w której skład wchodzi wielu uczniów i absolwentów naszej szkoły: