Muzealne Spotkania z Fotografią.

W miniony weekend w łowickim muzeum, podczas Nocy Muzeów, został rozstrzygnięty konkurs Muzealne Spotkania z Fotografią. Konkurs zorganizowany przez łowicką placówkę, był pierwszym, lokalnym etapem międzynarodowego przedsięwzięcia, którego głównym organizatorem jest Muzeum w Koszalinie. Po zakończeniu edycji lokalnej, nagrodzone prace wezmą więc udział w etapie międzynarodowym.
Podobnie jak w latach ubiegłych w konkursie wzięli udział uczniowie łowickich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy dostarczyli zdjęcia ukazujące ekspozycje muzealne. Naszą szkołę reprezentowali w tym roku: Monika Muras, Amanda Skrabucha, Kinga Soborska, Natalia Ziarnik oraz Mateusz Wieczorek – uczniowie klas pierwszych.
Komisja konkursowa przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii ostatniej – szkoła ponadgimnazjalna:

II miejsce zajęła Natalia Ziarnik, uczennica klasy 1b.

Ponadto przyznano nagrody specjalne, m. in.

Nagrodę Starosty Łowickiego, którą otrzymała Kinga Soborska z 1e