Moja Krew Ratuje Życie

15 kwietnia odbyła się w naszej szkole ostatnia w ramach VIII Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” akcja poboru krwi. Wzięło w niej udział 25 „krewniaków”, w wyniku czego pozyskano 11,250 litrów krwi. W gronie Honorowych Krwiodawców znalazły się również osoby, które po raz pierwszy oddały krew oraz niezawodni absolwenci.

Czas na podsumowanie akcji Honorowego Krwiodawstwa w naszej szkole. W roku szkolnym 2010/2011 po raz drugi przystąpiliśmy do uczestnictwa w Turnieju. Od 1 września 2010 do dnia dzisiejszego w I LO odbyły się cztery akcje poboru krwi. Niestety, nie wszyscy chętni mogli podzielić się tym cennym darem. Mimo tego suma zebranej krwi budzi podziw. Tylko w tym roku szkolnym nasi uczniowie oddali jej łącznie około 50 litrów. Młodzież naszej szkoły zawsze bardzo chętnie włącza się w tą szlachetną akcję. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy ponownie, gdyż krwi dla ratowania życia i zdrowia ciągle brakuje!