„Łowicz ukryty w albumach rodzinnych”

09 listopada 2016 roku grupa młodzieży z klasy 1c naszego liceum mogła być świadkiem niezwykłej podróży w przeszłość…

Dzięki zaproszeniu uczniów z Klubu Młodych Odkrywców działającego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu. Nasi młodsi koledzy przygotowali niesamowitą wystawę w ramach oficjalnych obchodów 880-lecia Łowicza – „Łowicz ukryty w albumach rodzinnych”.

Wszyscy goście mogli podziwiać unikatowe zdjęcia przedstawiające ważne wydarzenia, budowle, postaci związane z historią naszego miasta. Ciekawą kolekcję stanowiły również fotografie, na których uwieczniono życie zwykłych obywateli Łowicza. Fotografie zaprezentowane na wystawie przedstawiciele klubu pozyskali od członków swoich rodzin.

Uczniowie I LO byli pod wrażeniem ogromu pracy, zaangażowania, zainteresowania i determinacji z jaką szóstoklasiści przygotowali wystawę i uroczystość. Oprócz fotografii, były publikacje, prezentacja multimedialna, podsumowanie konkursów o Łowiczu (na najciekawszą rymowankę, wycinankę łowicką, kapslowy wyścig pokoju – inspiracją do zorganizowania tego turnieju była fotografia przedstawiająca jeden z etapów słynnego wyścigu kolarskiego, który w latach 50. ubiegłego wieku przebiegał m.in. przez Łowicz) oraz quizu o historii naszego miasta dla zaproszonych gości.

To było ogromne wyzwanie dla Szkolnego Klubu Młodych Odkrywców, którzy wzorem swojego patrona pragną „tam sięgać, gdzie wzrok nie sięga i łamać, czego rozum nie złamie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu lowicz24.eu