Licealne Targi Przedsiębiorczości

Z inicjatywy uczniów naszej szkoły, we współpracy z przedstawicielami Akademii Rozwoju Ascensus zorganizowane zostały Licealne Targi Przedsiębiorczości.Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli przede wszystkim możliwość poznania technik świadomego studiowania, które przedstawił Tomek Piotrowski. Największą ciekawość wzbudziły jednak materiały promocyjne z wielu uczelni m.in. SGGW czy Politechniki Łódzkiej, które dostępne były dzięki Akademii Rozwoju Ascensus. Oprócz tego wszyscy mogli sięgnąć po porady dotyczące własnego biznesu przy stoisku Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, przy których informacji udzielał Mirosław Miluski – dyrektor AIP przy Wojskowej Akademii Technicznej oraz Katarzyna Owczarz – specjalistka ds. rozmów kwalifikacyjnych. Natomiast do zainteresowania się programem „Młodzież w działaniu” namawiało stowarzyszenie Tea Club pod przewodnictwem Łukasza Teofilaka.

Na Targach zostały też podsumowane ankiety, które całkiem niedawno rozwiązywali uczniowie naszego LO. Dotyczyły one kół zainteresowań jakie chcieliby stworzyć. Wyniki ankiet przedstawiła Marlena Skrzypczak, szkolny ambasador kół naukowych. Ostatnim punktem programu był konkurs na przeprowadzenie symulacji rozmowy kwalifikacyjnej. Do zdobycia były cenne nagrody książkowe o tematyce związanej z przedsiębiorczością i ekonomią. Zwycięzcami zostali Jarosław Golis i Martyna Karska. Całe wydarzenie poprowadził Michał Szymański, absolwent naszego LO oraz członek Akademii Rozwoju Ascensus.