Licealiadia siatkówka plażowa 2015

Trzeci rok z rzędu reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu walczyła o tytuł mistrza województwa łódzkiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej chłopców. W turnieju Dawid Pawlak i Patryk Kwasek rozegrali 6 meczów. W pierwszym meczu zmierzyli się z parą ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata w Łodzi, która była jednym z faworytów zawodów. Mecz zakończył się wynikiem 18:21. Po porażce łowicka para odniosła trzy zwycięstwa, które dały plażowiczom awans do półfinału.

W półfinale przeciwnikami łowickiej drużyny była para z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia. Łowiczanie przez cały mecz wygrywali, mieli nawet 3 piłki meczowe przy prowadzeniu 20:17, zabrakło jednak „chłodnej głowy” i konsekwentnej gry. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:23. Po przegranym półfinale pozostała walka o 3 miejsce. Niestety ten mecz również przegrali 18:21. Turniej zakończyli na miejscu 4, co i tak jest dużym sukcesem, biorąc pod uwagę to, że mierzyli się z przeciwnikami ze szkół siatkarskich.
Warto dodać, że Dawid Pawlak, jako reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego  w Łowiczu, już po raz trzeci awansował do finału zawodów rangi wojewódzkiej, w 2013 i 2014 z Jakubem Zagórowiczem, a w bieżącym roku z Patrykiem Kwaskiem, który bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

I LO w Łowiczu 18:21 SMS Marcina Gortata Łódź

I LO w Łowiczu 21:15 ZSP 3 Kutno,