„Lekcja wolności” – nasza szkoła włączyła się w obchody 25. rocznicy wyborów’89.

W ramach akcji prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej o symbolicznej nazwie Lekcja Wolności odbyły się w naszej szkole zajęcia związane z obchodami 25. rocznicy wyborów’89.
Zajęcia nawiązywały do 25. rocznicy pierwszych w powojennej historii Polski częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do przywróconego Senatu. Dzięki tym zajęciom uczniowie nie tylko mogli przybliżyć sobie genezę i skutki tamtych wydarzeń, ale przede wszystkim mogli włączyć się do dyskusji na temat wpływu m.in. obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych na obecną sytuację Polski i obecne warunki życia obywateli, w tym również samych uczniów.
Akcją kierowała pani Joanna Skoneczna-Sałuda.

lekcja 1 lekcja 2
lekcja 3 lekcja 4