Konkursy Historyczne „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”, oraz „Twórcy Zjednoczonej Europy”

29 stycznia 2015 roku z inicjatywy Senatora RP pana Przemysława Błaszczyka i Posła na Sejm RP pana Piotra Polaka odbyły się w naszej szkole konkursy historyczne.

Panowie parlamentarzyści: Senator RP pan Przemysław Błaszczyk i Poseł na Sejm RP pan Piotr Polak spotkali się z uczniami kl. 1b i 1d w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Omówili proces legislacyjny, zasady  prawa wyborczego oraz prawa i obowiązki parlamentarzysty. Młodzież po wysłuchaniu wykładu skorzystała także z możliwości zadania interesujących pytań naszym gościom.

Następnie odbyły się konkursy:  pierwszy etap Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” oraz Konkurs „Twórcy Zjednoczonej Europy”.

W pierwszym konkursie wzięło udział 19 uczestników z klas 1-3, w drugim 8.

Zwycięzcami pierwszego etapu Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” zostali: Sebastian Kowalski kl. 1a, Klaudia Milczarek kl. 2e oraz Piotr Bury kl. 1b i Wiktoria Kolec kl. 2b.

W Konkursie „Twórcy Zjednoczonej Europy” uzyskali najlepszy wynik w szkole: Rafał Blus kl. 3c, Natalia Kucińska kl. 1d oraz Agata Wieteska kl. 1b.

Panowie parlamentarzyści w towarzystwie pani Dyrektor wręczyli nagrody i pogratulowali uczestnikom.

Opiekunami młodzieży byli: p. Joanna Skoneczna-Sałuda i p. Paweł Salamondra.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!